• Zespół Szkół Nr 2
    57-450 Ludwikowice Kłodzkie
    ul. Wiejska 1
    Tel: 074 872-47-00

  • Bip
  • Skontaktuj się

PROGRAM "GRANIE NA EKRANIE"

Projekt edukacyjno - badawczy realizowany wśród uczniów szkół podstawowych (od czwartej klasy włącznie) oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Projekt poświęcony jest zachowaniom growym dzieci i młodzieży w Polsce. Czynność grania w gry on-line i gry wideo zyskuje na znaczeniu stając się w szczególności wśród młodych osób jedyną formą spędzania czasu wolnego.

Mając świadomość zagrożeń wynikających z nadużywania gier, ale również wiedząc o pozytywnym wpływie grania w gry chcemy przyjrzeć się bliżej tego rodzaju zachowaniom. Jednym z elementów projektu są badania ankietowe za pomocą kwestionariusza ankiety internetowej (za pisemną zgodą rodziców),  analiza wyników umożliwi zdiagnozowanie zachowań growych dzieci w naszej szkole. Udział w projekcie umożliwia także szkolenie wolontariuszy, którzy będą potem mogli edukować swoje najbliższe otoczenie i społeczność szkolną w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu. 

Realizatorem projektu jest Fundacja Dbam o Mój Z@sięg, Fundacja Lotto im. Haliny Konopackiej oraz Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy. 

Szkolny koordynator projektu – Ewa Miśkiewicz
Wspólpraca-Katarzyna Zalewska
 rok szkolny 2019/2020 r.

Obraz:

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół nr 2 w Ludwikowicach © 2021

Projekt i wykonanie strony: WebInspiracje