Szkolna Biblioteka

NA  CZAS TRWANIA PANDEMII COVID-19

Postanowienia ogólne:

1.

Bibliotekarz powinien przebywać w bibliotece szkolnej w rękawiczkach. Nie ma obowiązku zakładania maseczki jako osłony nosa i ust, jednak może nakładać maseczkę  podczas wykonywania obowiązków.

2.

W bibliotece należy zachować bezpieczną odległość od rozmówcy i

współpracowników (rekomendowane są 2 metry, minimum 1,5 m). Zaleca się, aby użytkownicy nie przekraczali wyznaczonych linii (oznakowanie na podłodze), jeśli takie są wyznaczone.

3.

Zapewnia się w miarę możliwości, systematyczne wietrzenie  pomieszczenia .

4.

Należy regularnie czyścić powierzchnie wspólne, z którymi stykają się użytkownicy.

5.

W widocznym miejscu, np. przed wejściem, umieszczona zostaje informacja o maksymalnej liczbie odwiedzających (1 osoba), mogących jednocześnie przebywać w bibliotece szkolnej. Ograniczenie liczby użytkowników do 1 osoby, w celu umożliwienia przestrzegania wymogu dotyczącego dystansu przestrzennego.

6.

Organizacja trybu pracy zostaje dostosowana do potrzeb uczniów i nauczycieli, którzy mają potrzebę korzystania z usług biblioteki szkolnej. Godziny otwarcia biblioteki dostosowane są do potrzeb czytelników.

7.

W przypadku pojawienia się stwierdzonego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2

wśród pracowników mających kontakt ze zbiorami, konieczne jest zachowanie kwarantanny i wyłączenie z użytkowania tej części zbiorów, z którymi pracownik miał kontakt.