Kalendarz Adwentowy

Do każdego ważnego wydarzania przygotowujemy się dużo wcześniej. Jak przygotowujecie się do swoich urodzin?

Obraz:

Odpowiedzi dzieci były różne: sprzątamy pokój, kupujemy tort, kupujemy ubranie i robimy zaproszenia. A czy coś dla ducha też uczynimy? Tak! Powiemy piękny wierszyk, zaśpiewamy piosenkę, pójdziemy na Mszę św. w intencji kolegi, koleżanki.

Obraz:

Witryny sklepów mówią nam, że przed nami Święta Bożego Narodzenia. Chcemy, by nas gwiazda Adwentu prowadziła do dnia 25 grudnia, do Bożego Narodzenia. Nie tylko chcemy mieć piękne nasze domy, choinki, ubrania, suto zastawione stoły, ale też mieć radość, że w ciągu 26 dni przygotowaliśmy nasze serca dla Jezusa przez dobre uczynki – mówił ks. Marcin.

Obraz:

Dziś zrobimy kalendarz adwentowy. Ten kalendarz będzie naszą drogą, którą pójdziemy do Narodzenia Pańskiego. Kalendarz na koniec przekażemy do przedszkoli w Głuszycy i w Ludwikowicach. Do wykonania kalendarza wykorzystamy dostępne materiały, tj: papier, filc, wstążki, bibułę, sznurek jutowy, torebki papierowe, naklejki świąteczne, kleje.

Obraz:

Pierwszą częścią pracy było złożenie papierowej torebki na pieczywo, zrobienie dziurek i udekorowanie torebki przygotowanymi ozdobami. Kolejnym krokiem – przewleczenie wstążeczek przez otwory w torebce, do powieszenia ich na sznurku. Do każdej z udekorowanych torebek dzieci włożyły wydrukowaną kartę z zadaniami, zawierającą cytat z Ewangelii, postanowienie  – wyzwanie  adwentowe, oraz mały prezent świąteczny i słodycze, będące miłym uzupełnieniem całości.