• Wrocław 2021

• 14.03.2023 08:30
        • 3 grudnia uczniowie klasy VI, VII a, VII b i VIII pod opieką nauczycieli: p .Joanny Tokarskiej, p. Stanisławy Truchły i p. Adama Chorągwickiego udali się na jednodniową wycieczkę do Wrocławia.
        • Wyjazd został zrealizowany przy wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach projektu „Poznaj Polskę”. Szkoła nasza otrzymała dofinansowanie w wysokości 3 982 zł. Celem projektu było urozmaicenie zajęć lekcyjnych poprzez praktyczne odkrywanie śladów historii oraz eksperymentowanie w centrach nauki.

Po dotarciu na miejsce, w pierwszej kolejności udaliśmy się na spacer z przewodnikiem po wrocławskim rynku, gdzie podziwialiśmy atrakcje jarmarku bożonarodzeniowego tj.:

Bajkowy Lasek, Świąteczny wiatrak oraz Domek z wieżą zegarową i tarasem.

Spacerując pośród kamieniczek podziwialiśmy niezwykłe iluminacje oraz smaki i zapachy z pobliskich kramów serwujących specjały z różnych zakątków Polski. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie muzeum Panoramy Racławickiej - niezwykły obraz przedstawiający zwycięską bitwę Polaków z Rosjanami pod Racławicami w 1794r., który ma długość 114 metrów i wysokość 15 metrów. Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w Centrum Edukacji Ekologicznej – Hydropolis.

Uczniowie zwiedzali siedem stref tematycznych ukazujących potencjał wody tkwiący w miastach, głębinach, atmosferze a także w ludzkim ciele. Dodatkowo z okazji 6 urodzin Hydropolis dzieci wzięły udział  w grze miejskiej szlakiem Karla Heinricha Klingerta. Po wykonaniu przydzielonych zadań każdy uczestnik otrzymał miłą niespodziankę.

Po krótkiej przerwie na posiłek, zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń pożegnaliśmy Wrocław i udaliśmy się w drogę powrotną.